Promocje
Basen Atlantis 460cm x 132cm KITPR458 + filtr piaskowy 6m3, stalowy, całoroczny ogrodowy
Basen Atlantis 460cm x 132cm KITPR458 + filtr piaskowy 6m3, stalowy, całoroczny ogrodowy

7 390,00 zł

Cena regularna: 9 940,00 zł

Najniższa cena: 9 940,00 zł
szt.
Demontowalny prysznic z regulacją wysokości DPE10
Demontowalny prysznic z regulacją wysokości DPE10

99,00 zł

Cena regularna: 137,00 zł

Najniższa cena: 137,00 zł
Rower wodny do Aqua Spiningu - Aquafitnes AQB2
Rower wodny do Aqua Spiningu - Aquafitnes AQB2

1 999,00 zł

Cena regularna: 3 960,00 zł

Najniższa cena: 3 960,00 zł
szt.
Pompa do basenu 900W - 1CV/HP - 20m3/h model PP101
Pompa do basenu 900W - 1CV/HP - 20m3/h model PP101

1 334,00 zł

Cena regularna: 1 570,00 zł

Najniższa cena: 1 570,00 zł
szt.
Nowy katalog 2023  
Aby pobrać, kliknij w obrazek powyżej.

PRAWDZIWE RATY 0%

Możesz kupić produkty na

raty 0% z Comfino

 

DARMOWA DOSTAWA

przy zamówieniach powyżej 500zł

dostawa kurierem gratis!!!

500-568-849

Infolinia jest czynna w godzinach

pon. - pt. 8:00 - 17:00

 

FACHOWA OBSŁUGA

setki udanych realizacji

duże doświadczenie

FAQ
  1. Czy mogę rozłożyć basen GRE bezpośrednio na gruncie?

Baseny GRE teoretycznie można rozłożyć na gruncie (po zdjęciu wierzchniej warstwy luźnej ziemi i zagęszczeniu podłoża). Istnieje niestety ryzyko, że po pewnym czasie grunt straci stabilność (zostanie np. wymyty przez wody opadowe, naruszony przez korzenie lub chociażby rozkopany przez mrówki). Ze względu na fakt, że ciężar rozłożonego i napełnionego basenu wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu ton, w przypadku utraty stabilności podłoża basen może się przechylać, a w skrajnych przypadkach uszkodzić. Z tego względu jeżeli chcemy cieszyć się basenem wiele lat zalecamy jego rozłożenie na utwardzonym podłożu (wylewka betonowa lub kostka brukowa).

 

  1. Na jakim podłożu rozłożyć basen GRE?

Największą trwałość basenu uzyskamy po rozłożeniu na utwardzonym podłożu, na wylewce betonowej (zbrojony beton C16/20 o grubości minimum 15cm) lub kostce brukowej/płytach chodnikowych. Grunt pod wylewką/kostką musi zostać starannie zagęszczony. Ważne jest, aby podłoże było starannie wypoziomowane, bez spadów (dotyczy szczególnie kostki brukowej). Powierzchnia podłoża powinna być jak najbardziej gładka i pozbawiona ostrych elementów. Aby uzyskać taki efekt, wylewkę betonową zalecamy „zatrzeć” po wstępnym związaniu betonu, a kostkę wybierać bez fazowań, o jak najgładszej strukturze.

 

  1. Co powinienem położyć pod dno basenu?

Na utwardzone podłoże wystarczy położyć geowłókninę (najlepiej białą, dno będzie wtedy lepiej wyglądało) o gramaturze co najmniej 300g/m2 (dostępna w naszym sklepie). Nie zalecamy stawiać basenu na płytach XPS, ponieważ z czasem płyty narażone są na pęknięcia, powstają w nich wgniecenia i zmniejszają stabilność basenu.

 

  1. Czy poradzę sobie z rozłożeniem basenu we własnym zakresie?

Większość klientów rozkłada baseny we własnym zakresie. Potrzebne do tego są 2-3 osoby z podstawowymi zdolnościami manualnymi. Baseny posiadają instrukcje montażu, na naszej stronie znajdziesz również filmy z naszych montaży. Dodatkowo telefonicznie służymy radą, gdybyś w którymś momencie rozkładania nie był pewien co zrobić dalej – zadzwoń do nas! Rozstawienie basenu we własnym zakresie nie wpływa w żaden sposób na gwarancję. Jeżeli mimo to nie chcesz rozkładać basenu we własnym zakresie, skontaktuj się z nami w celu wyceny montażu basenu przez naszych techników.

 

  1. Jaki jest koszt instalacji basenu przez Waszą firmę?

Koszt instalacji basenu jest uzależniony od wielu czynników (typ basenu, wielkość, ilość dodatkowych podzespołów, lokalizacja). Ceny wahają się od 1300 do 6000zł. Skontaktuj się z nami, a wycenimy rozstawienie Twojego basenu.

 

  1. Czym mogę wkopać lub zagłębić basen naziemny?

Baseny naziemne nie są przystosowane do zasypania ziemią od zewnątrz. W ten sposób zasypany basen w przypadku konieczności spuszczenia wody, mógłby nie utrzymać naporu ziemi i się złożyć do środka. Dodatkowo zabezpieczenie antykorozyjne blachy nie jest przystosowane do ciągłego styku z gruntem. Jedynie baseny kompozytowe można zagłębiać w gruncie bez konieczności dodatkowego obmurowania. Jeżeli chcesz tylko zagłębić basen, to zalecamy obmurowanie go poniżej poziomu gruntu np. bloczkami betonowymi zostawiając szczelinę około 5-10cm od ścian basenu. Jeżeli chcesz całkowicie wkopać taki basen, polecamy wybrać jeden z modeli wkopywanych, ponieważ ich konstrukcja i użyte materiały są lepiej przystosowane do stosowania całkowicie pod poziomem gruntu.

  1. Jak długo wytrzyma taki basen?

Wszystkie baseny są konstrukcjami wieloletnimi. Dzięki temu, że nie składa się ich na zimę, znacznie zmniejsza się ryzyko uszkodzeń mechanicznych. Dodatkowo gdyby któryś z elementów został uszkodzony, wszystkie pojedyncze elementy można zamówić i wymienić. Często rozmawiamy z klientami, którzy użytkują basen GRE kilkanaście lat.

 

  1. Czy baseny GRE należy składać na zimę?

Baseny GRE są basenami całorocznymi, które są przystosowane do stania również w zimie. Przed zimą należy jedynie odłączyć systemy filtracyjne i spuścić z nich wodę, natomiast sam basen pozostaje napełniony wodą (poniżej skimmera). Przy zastosowaniu odpowiednich procesów z raz napełnionego basenu nie spuszczamy wody przez wiele lat.

 

  1. W jaki sposób powinienem zimować basen?

Zimowanie basenu rozpoczynamy gdy temperatura zewnętrzna spadnie do około 10 stopni Celsjusza, ale najlepiej przed wystąpieniem przymrozków. W pierwszej kolejności należy wyczyścić wnętrze basenu, dodać preparat do zimowania basenów (np. „Calzeos”), a następnie spuścić wodę o około 10-15cm (około 5cm poniżej skimmera). Dolny otwór zwracający wodę zatyka się specjalnym korkiem i odłącza rury prowadzące do systemu filtracyjnego. Filtr piaskowy należy opróżnić (na wiosnę zaleca się zastosować nowy piach) i spuścić wodę z całego osprzętu (pompy, pompy ciepła itd.). Jeżeli wszystko dobrze opróżniliśmy z wody (np. przedmuchując powietrzem z kompresora) wszystkie elementy możemy pozostawić przykryte na dworze. W innym przypadku bezpieczniej będzie schować je do ogrzewanego pomieszczenia. Po odłączeniu osprzętu na lustro wody w basenie należy ułożyć linię z pływaków w poprzek basenu oraz przykryć basen pokrywą zimową, aby nie zbierał zabrudzeń.

 

  1. Czy na wiosnę powinienem wymienić wodę w basenie?

Nie ma takiej konieczności, jeżeli przed zimą zastosowaliśmy preparat do zimowania basenów, na wiosnę wystarczy zastosować standardową terapię chlorowania wody i woda będzie w pełni zdatna do użytkowania.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl