Nowy katalog 2023  
Aby pobrać, kliknij w obrazek powyżej.
Promocje
Demontowalny prysznic z regulacją wysokości DPE10
Demontowalny prysznic z regulacją wysokości DPE10

99,00 zł

Cena regularna: 137,00 zł

Najniższa cena: 137,00 zł
Rower wodny do Aqua Spiningu - Aquafitnes AQB2
Rower wodny do Aqua Spiningu - Aquafitnes AQB2

1 999,00 zł

Cena regularna: 3 960,00 zł

Najniższa cena: 3 960,00 zł
szt.
Pompa do basenu 900W - 1CV/HP - 20m3/h model PP101
Pompa do basenu 900W - 1CV/HP - 20m3/h model PP101

1 334,00 zł

Cena regularna: 1 570,00 zł

Najniższa cena: 1 570,00 zł
szt.
Basen Atlantis 460cm x 132cm KITPR458 + filtr piaskowy 6m3, stalowy, całoroczny ogrodowy
Basen Atlantis 460cm x 132cm KITPR458 + filtr piaskowy 6m3, stalowy, całoroczny ogrodowy

7 390,00 zł

Cena regularna: 9 940,00 zł

Najniższa cena: 9 940,00 zł
szt.

PRAWDZIWE RATY 0%

Możesz kupić produkty na

raty 0% z Comfino

 

DARMOWA DOSTAWA

przy zamówieniach powyżej 500zł

dostawa kurierem gratis!!!

500-568-849

Infolinia jest czynna w godzinach

pon. - pt. 8:00 - 17:00

 

FACHOWA OBSŁUGA

setki udanych realizacji

duże doświadczenie

Przygotowanie basenu do zimy

Postępowanie w okresie zimowym

Basenów ogrodowych GRE lub basenów o podobnej, stalowej konstrukcji - nie demontujemy na zimę - pozostawiamy go na swoim miejscu.

Zimowanie rozpoczynamy gdy temperatura zewnętrzna spada w ciągu dnia do około 10-12 stopni, ale najlepiej przed nocnymi przymrozkami. Jeżeli rozpoczniemy zimowanie przy wyższych temperaturach, w wodzie basenowej mogą rozwinąć się glony i zanieczyszczą basen.

 

Aby poprawnie przygotować basen do zimowania trzeba wykonać następujące czynności:

 

  1. Wyczyść dno i ściany linera (np. szczotką do czyszczenia basenów). Basen odkurzamy i wyławiamy wszystkie zanieczyszczenia z liści itp.
  2. Dodaj do wody produkt chemiczny na zimowanie. Środek działa przeciwbakteryjnie i przeciwko glonom, zabezpiecza wodę w basenie przed nagłymi ociepleniami i tym samym zepsuciu się wody. Konserwuje elementy basenu, zapobiega korozji i ułatwia przygotowanie basenu do sezonu poprzez oszczędność na czasie i środkach chemicznych. Środek do zimowania, mogą Państwo zakupić pod poniższymi linkami: Calzelos 1L (baseny do 25m3), Calzelos 3L (baseny do 75m3). 
  3. Spuść część wody z basenu do poziomu około 5cm poniżej skimmera.
  4. Zatkaj dyszę wlotową (otwór pod skimmerem) zakrętką od środka basenu. Zakrętka znajduje się w zestawie z basenem, jeżeli jej nie posiadasz, można zastosować tą zakrętkę. Odłącz węże basenowe. Nie demontuj skimmera.
  5. Wyjmij drabinkę, umyj ją, wysusz i schowaj.
  6. Aby dobrze zabezpieczyć konstrukcję basenu i liner, zalecamy zastosowanie pływaków, które rozkładamy na wodzie w poprzek, po całej szerokości basenu. Taki rząd pływaków zmniejsza siły działające na konstrukcję basenu podczas zamarzania wody. Do tej czynności, z powodzeniem można użyć zimowych pływaków GRE (ok. 40cm) dostępnych pod tym LINKIEM lub pływaków firmy MEGA (ok. 50cm) dostępnych pod tym LINKIEM   
  7. Nakryj basen przykryciem zimowym, które zabezpieczy wodę przed zanieczyszczeniami. W ofercie posiadamy zarówno pokrywy o standardowej grubości jak i wzmacniane.
  8. Zestaw filtracyjny należy opróżnić z wody. Otwórz filtr, wyjmij piasek filtracyjny z filtra (jeżeli w piasku nie znajdują się widoczne zanieczyszczenia, możesz zachować go np. w wiaderku na przyszły sezon). Wysusz wszystkie węże, rury, pompę filtrującą, zawór filtra. Najbezpieczniej jest schować zestaw filtracyjny do ogrzewanego, suchego pomieszczenia na zimę.
  9. Jeżeli miałeś podłączoną pompę ciepła, to również opróżnij ją z wody i starannie wysusz. Możesz ją przedmuchać kompresorem. W przypadku stosowania bypassu, osusz wszystkie zawory. Pompę z bypassem możesz dla bezpieczeństwa schować do ogrzewanego pomieszczenia.
  10. Jeżeli stosowałeś genarator chloru i kontroler pH, zdemontuj i osusz elektrody, zdemontuj sondę pH, jednostkę sterującą, elementy dozujące płyn kontrolujący pH. Wszystkie elementy schowaj do ogrzewanego pomieszczenia (pamiętaj, żeby element sondy pH znajdujący się w układzie, przechowywać zamoczony w wodzie przez całą zimę!)

 

Tak przygotowany basen można pozostawić na zimę.

 

Pamiętaj, aby odkryć basen, podłączyć filtrację i wrócić do standardowej pracy basenu gdy na wiosnę temperatury wzrosną do 12-14 stopni w ciągu dnia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl